BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

demonstráció

12.
16.
22:12

Tüntetés: könnygázt vetettek be az MTVA-székháznál

Vasárnap újabb tüntetést tartottak a rabszolgatörvényként elhíresült jogszabály szerdai elfogadása miatt. A demonstráció a Hősök teréről indult, aztán a Kossuth tér és az Alkotmány utca sarkán több beszédet hallgatott meg a tömeg. Majd gyalog indult el egy néhány ezres csoport az MTVA Kunigunda utcai központjához, hogy a tévében olvassák be követeléseiket, de ezt nem tehették meg. Fél 11-kor elfogyott a tüntetők türelme és elkezdődött a lökdösődés a rendőrökkel, amire jött a közgázazás. Éjfélre csak pár száz ember maradt a helyszíne.

Szerző(k):
Szabó Dániel
12.
16.
16:43

Tüntetés: a köztévé székházához vonult a tömeg

Vasárnap negyedjére tüntetnek a túlóraszabályozás megváltoztatása ellen, több ezren vonulnak Budapesten. Győrben, Debrecenben, Miskolcon, Szegeden és Békéscsabán is vannak kisebb demonstrációk. Provokátoroktól tartanak a szervezők, egyet állítólag le is kapcsoltak a beszédek közben. Még bőven tartottak a beszédek, amikor a rendőrség felvonult a Kossuth téren. A hivatalos program után három részre bomlott a tömeg: a legnagyobb csoport elindult az MTVA székháza felé, egy csoport a Lánchídhoz ment, majd innen mentek a tévéhez, míg sokan a Kossuth téren maradtak. A több ezres vonuló tábor este 9-kor érkezett meg Óbudára az épülethez. Hadházy Ákos és Szél Bernadett képviselők be akarják olvasni a követeléseiket.

Szerző(k):
Szabó Dániel