BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

demonstráció

06.
01.
08:16

Folytatódnak az összecsapások az amerikai nagyvárosokban

Gyújtogattak a Fehér Ház környékén, könnygázzal oszlatták a tömeget az amerikai fővárosban hétfőre virradóra. Az USA nagyvárosaiban zajló megmozdulások kiváltó oka az volt, hogy egy hete egy férfi meghalt a durva rendőri intézkedés után. Az afroamerikai George Floydot egy igazoltatás során négy fehér rendőrtiszt a földre kényszerítette, majd egyikük percekig térdelt a nyakán.

Szerző(k):
Szepesi Anita