BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

demonstráció

10.
13.
21:25

Jön a felelősségre vonás és kivéreztetés a Színművészetin

A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) új kancellárja a dolgozóknak és diákoknak írt levelében megtiltotta az együttműködést az egyetemfoglalókkal és támogatóikkal, akik nem tesznek így, azok munkajogi felelősségre vonásra számíthatnak. Az új vezetés közleményt is kiadott az állami hírügynökségnek, ebben azt írják, hogy a "tanköztársaságot" keddtől befejezettnek tekintik, attól a továbbiakban elhatárolódnak, annak infrastrukturális és pénzügyi feltételeit nem biztosítják.

Szerző(k):
Domokos Erika
10.
08.
14:21

Így oldja meg a blokádot az új vezetés: elköltöznek, és személyesen megszólítják a diákokat

A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) munkavállalóinak sztrájkbizottsága és az egyetemet blokád alatt tartók is elutasították az SZFE új vezetése által küldött nyolc pontos megegyezési javaslatot, ezért "az új vezetők mostantól kizárólag az egyetem teljes megújításával kapcsolatos feladatokra koncentrálnak" - közölték az új vezetők. A hallgatói önkormányzat közölte: a diákok többsége támogatja a blokádot, és illegitimnek tartják az intézmény fenntartását ettől a félévtől átvevő kuratóriumot. A diákok szerint a kuratóriumot kinevező ITM-nek lenne joga eljárni, de az nem reagál kérésükre.

Szerző(k):
Domokos Erika
10.
04.
19:13

Pénzzel számolná fel a demonstrációkat az SZFE új vezetése

Többek között kétlépcsős bérfejlesztést, az intézmény jövőjéről szóló egyeztetést, valamint az egyetemi épületek blokádját szervezők büntetlenségét ígérték a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) új vezetői abban az esetben, ha azonnal befejeződik az intézmény dolgozóinak sztrájkja és október 7-ig az épületek blokádja - írja Novák Emil megbízott általános rektorhelyettes és Szarka Gábor új kancellár az MTI-hez eljuttatott vasárnapi levelében.

Szerző(k):
Domokos Erika