Nagyrészt emelkedtek a nyugat-európai tőzsdék
Túlnyomórészt emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek hétfőn, bár az árfolyamok emelkedését fékezték a koronavírus-járvány Európát sújtó harmadik hulláma miatti aggodalmak.
Nagyrészt emelkedtek a nyugat-európai tőzsdék
Túlnyomórészt emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek hétfőn, bár az árfolyamok emelkedését fékezték a koronavírus-járvány Európát sújtó harmadik hulláma miatti aggodalmak.
Budapest, Frankfurt és Párizs pluszban nyitott
Vegyes indexekkel, többségében erősödéssel indult a kereskedés hétfőn a főbb európai értékpapírpiacokon, közben pedig a BUX is emelkedik.
Esésben kezdhet Európa
Csökkenő indexekkel induló kereskedésre lehet számítani hétfőn a főbb európai értékpapírpiacokon - írja az MTI.
Zöldben nyitott Nyugat-Európa
Pluszban indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken.
A brit mutáns terjed a tőzsdéken is
Nemzetközi tőzsdéken kissé negatív volt a hangulat, a brit vírusmutáns terjedése miatt, az európai tőzsdékkel párhuzamosan mozgott a magyar index, a BUX teljesítménye beleillik az európai képbe - mondta Bosnyák Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek.