Olvadnak a pluszok Európában is
A reggeli pluszos kezdés után Európában is lefelé indultak a főbb tőzsdeindexek, ám 10 óra körül egyedül a DAX járt a veszteséges zónában.
Olvadnak a pluszok Európában is
A reggeli pluszos kezdés után Európában is lefelé indultak a főbb tőzsdeindexek, ám 10 óra körül egyedül a DAX járt a veszteséges zónában.
Túlnyomórészt emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek
A hatszáz legnagyobb európai vállalat árfolyamának változását követő Stoxx Europe 600-as index 0,10 százalékos pluszban, 458,80 ponton zárt, ami újabb történelmi csúcsot jelent. Immár a nyolcadik egymást követő kereskedési napon nőtt a mutató, ami az utóbbi két év leghosszabb emelkedő szériája volt - írja az MTI.
Unalmas napon csúcson zárt a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 169,40 pontos, 0,35 százalékos emelkedéssel, 49 015,24 ponton, új történelmi csúcson zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 7,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek a pénteki záráshoz képest - írja az MTI.
Pluszos kezdés jöhet Európában
Emelkedéssel nyithatnak a főbb nyugat-európai értéktőzsdék hétfőn - írja az MTI előrejelzésében. Budapest is csatlakozhat a pozitív hangulathoz.
Zöldben zárt Nyugat-Európa
Pozitív kezdés után indexemelkedéssel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.