Budapest stagnált, repkednek a pluszok Európában
A BÉT-en nem volt változás a szerdai zárás óta, de az európai vezetőindexek erősen kezdtek.
Budapest stagnált, repkednek a pluszok Európában
A BÉT-en nem volt változás a szerdai zárás óta, de az európai vezetőindexek erősen kezdtek.
Esésben az arany, bekezdhetnek az európai tőzsdék
Emelkedő indexekre lehet számítani csütörtökön az európai értékpapírpiacokon. A tőzsdén kívüli forgalomban kialakult árfolyamok alapján a főbb piacokon az indexek 0,3 százalék körüli emelkedése várható a kereskedés kezdetén.
Veszteséges tőzsdezárás Európában
Az európai tőzsdék többségükben veszteséggel kezdték, majd általános indexcsökkenéssel fejezték be a szerdai kereskedést. Az európai FTSE EuroFirst 300 és Stoxx Europe 600 indexek 0,61 és 0,68 százalék csökkenéssel fejezték be a napot, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 1,08 százalékkal végzett alacsonyabban.
Komoly mínuszok a magyar tőzsdén
A BUX 1 százalékos csökkenéssel zárt kedden, az OTP árfolyama 1,7 százalékkal került lejjebb. A kisrészvények közül a 4iG több napon át tartó erősödés után 3 százalékkal gyengült; az Autowallis viszont 12 százalékot erősödött.
Amerikai adatokra vár a piac
Enyhe, pár pontos elmozdulásokkal indulhat a kereskedés a főbb nyugat-európai értéktőzsdéken kedden. Az iránykeresés jegyében a piacok a friss amerikai inflációs adatokat várják.