Európa vöröslik, Budapest emelkedéssel nyitott
A globálisan kedvezőtlen hangulatban csökkenéssel nyitottak a főbb nyugat-európai részvénypiacok szerdán, miközben a világpiaci olajárak többéves csúcsra futottak fel - írja az MTI.
Európa vöröslik, Budapest emelkedéssel nyitott
A globálisan kedvezőtlen hangulatban csökkenéssel nyitottak a főbb nyugat-európai részvénypiacok szerdán, miközben a világpiaci olajárak többéves csúcsra futottak fel - írja az MTI.
A rekord olajárak mellett szakadhatnak be az európai tőzsdék
Megfordul a hét első két napján látott emelkedő tendencia és érezhető csökkenéssel nyithatnak a főbb nyugat-európai értéktőzsdék szerdán, miközben az olajárak ismét több éves csúcsokra kapaszkodtak fel. A Brent és a WTI is több éves rekordokon árakon megy, ami lehúzhatja az indexeket.
Erősödéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék
Emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden, a befektetőket megnyugtatta, hogy felfelé indult el a banki részvények árfolyama, de az Infineon német chipgyártó vállalat pozitív előrejelzése is sokat lendített a hangulaton. A hatszáz legnagyobb európai vállalat árfolyamának változását követő Stoxx Europe 600-as index 1,17 százalékkal, 456,03 pontra ugrott, miután előző nap két és fél havi mélyponton zárt.
Zöldre vár Európa
Emelkedéssel indíthatják a hetet a főbb nyugat-európai értéktőzsdék hétfőn, miután a múlt hetet kéthavi mélyponton zárták egy sor kedvezőtlen adat miatt.
Vörösben zárt Nyugat-Európa
Csökkenő indexekkel zárták a hónap első kereskedési napját a vezető európai tőzsdeindexek.