Feltűrték az ingujjakat a tőzsdék, esik az olaj és a gáz ára is
Pluszban indították a napot a pénteki záróértékükhöz képest a főbb európai tőzsdemutatók. A Brent elég jelentőset esett, a gázár még meredekebben indult el lefelé - írta meg az MTI.
Feltűrték az ingujjakat a tőzsdék, esik az olaj és a gáz ára is
Pluszban indították a napot a pénteki záróértékükhöz képest a főbb európai tőzsdemutatók. A Brent elég jelentőset esett, a gázár még meredekebben indult el lefelé - írta meg az MTI.
Kizöldült Európa a nap végére
Többségében emelkedtek a vegyes reggeli kezdést követően a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken - írja az MTI.
London zöldben, Frankfurt és Párizs vörösben zárta a napot
Vegyesen, többségben csekély negatív elmozdulással zárták a kereskedést csütörtökön a főbb európai tőzsdeindexek.
Egy hónap alatt a piac egyszerűen átlépett Putyin elmebaján
A háború első hónapjában ugyan voltak pánikeladások szinte minden befektetési eszköz és árupiaci termék piacán, azonban a befektetők mostanra lenyugodtak és az árfolyamok visszatértek nagyjából oda, ahol azelőtt jártak, mielőtt Putyin kiadta a parancsot az orosz csapatoknak Ukrajna lerohanására. A befektetők egyelőre egyszerű geopolitikai konfliktust áraznak, de lehet szó egy újabb vihar előtti csendről is.
Alig mozdult a tőzsde - a gázár viszont nagyot esett
Minimális elmozdulás a vezető európai tőzsdéken nyitáskor, és most ugyanez van Budapesten is - írta meg az MTI.