BUX 138444.28 0,59 %
OTP 44420 1,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feltűrték az ingujjakat a tőzsdék, esik az olaj és a gáz ára is

Pluszban indították a napot a pénteki záróértékükhöz képest a főbb európai tőzsdemutatók. A Brent elég jelentőset esett, a gázár még meredekebben indult el lefelé - írta meg az MTI.

2022. március 28. hétfő, 09:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE100 index 0,12 százalékkal, a frankfurti DAX index 1,26 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 0,88 százalékkal erősödött. Az euróövezeti EuroStoxx50 index 1,04 százalék pluszt jelzett a hétfői nyitáskor.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 4,43 dollárral (3,77 százalékkal) 112,94 dollárra csökkent.

Az arany ára unciánként 1,04 százalékkal (20,30 dollárral) 1933,90 dollárra esett.

Hétfőn délelőtt 9.00 órakor az euró 374,29 forintra erősödött a péntek esti 373,50 forintról, a frank jegyzése 365,12 forintról 365,64 forintra emelkedett, a dollár pedig 339,83 forintról 341,43 forintra drágult. Az euró a pénteki 1,0992 dollárról hétfőn 9 órára 1,0964 dollárra süllyedt.

Az európai gázár csökkent a kereskedés első órájának végére. A holland gáztőzsdén a TTF legközelebbi áprilisi határidős jegyzésében 1 megawattóra 96,50 euróba került, ami 4,7 százalékkal marad el pénteki záróértékéhez viszonyítva.

Szabó István M.
Szabó István M.

Ez is érdekelhet