Hatszázezer magyarnak kedvezne a kormány
Mintegy hatszázezer cukorbeteg életét és a megfelelő ellátáshoz való hozzájutását könnyíti meg a kormány - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerdán az MTI-vel.
Hatszázezer magyarnak kedvezne a kormány
Mintegy hatszázezer cukorbeteg életét és a megfelelő ellátáshoz való hozzájutását könnyíti meg a kormány - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerdán az MTI-vel.
Nagyon megdrágulhatnak a kedvenc fagylaltjai
Újra drágul a kakaóbab és a pisztácia az árupiacokon, a vanília pedig már majdnem annyiba kerül, mint az ezüst. Az éghajlatváltozás és Donald Trump kereskedelmi és Irán elleni háborúja nem tett jót a piacoknak. Az eredeti alapanyagból készült fagylaltok megdrágulhatnak, de az átlagos fogyasztó ezzel alig fog találkozni.
Új helyen találkozhat Kovács Ákos arcával
A zenész lesz a Hell által gyártott XIXO jegesteák új arca. A termék egy friss kutatás szerint egyre erősebb a magyar piacon.
Chipsadó emelése: rontja a versenyképességet, a fogyasztók fizetik
A népegészségügyi termékadó (neta) tervezett emelése tovább csökkenti a magyar élelmiszeriparban az innovációra rendelkezésre álló forrásokat, ezáltal negatívan befolyásolja az élelmiszeripar versenyképességét, ráadásul veszélyezteti az ország beruházásvonzó képességét - közölték az élelmiszeripart képviselő szövetségek miután Varga Mihály pénzügyminiszter bejelentette a kormány szándékát a neta emelésére kedden.
Kevesebb cukor lesz az üdítőkben
Az elmúlt években nagyot nőtt az alacsony kalóriatartalmú termékek forgalma Magyarországon, a friss vállalásoknak köszönhetően pedig a helyzet tovább javulhat.