BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

bulgária

04.
28.
07:08

A Gazprom elzárta a csapot, Magyarország akkor ússza meg, ha Bulgária szabályosan játszik

Szerdán a Gazprom már nem szállított földgázt Bulgáriának és Lengyelországnak, mivel nem voltak hajlandók rubelben fizetni a szállítmányokért. Ha a bolgár és lengyel gázvásárlók bíróságra viszik az ügyet, a szerződésszegés miatt joggal követelhetnek kompenzálást. Arra viszont nincs lehetősége a bolgár hálózati rendszerüzemeltetőnek, hogy visszatartsa a Magyarországnak lekötött gászállítmányokat. Morten Frisch nemzetközileg elismert gázstratéga tájékoztatta a Napi.hu-t a helyzetről.

Szerző(k):
Szabó Dániel