Fontos tisztségéről mondott le Vitézy Dávid
A közlekedési és beruházási miniszter lemondott mandátumáról a Fővárosi Közgyűlésben.
Fontos tisztségéről mondott le Vitézy Dávid
A közlekedési és beruházási miniszter lemondott mandátumáról a Fővárosi Közgyűlésben.
Akinek nincs okostelefonja, az igencsak rosszul jár – az új parkolási rendszer átalakítását kérik az autósok
Több sebből vérzik a júliustól életbe lépő budapesti parkolási rendeletet az autós közösségek szerint, ezért a főváros vezetéséhez fordultak: találjanak ki másik megoldást a díjfizetésre, és a tarifákat se emeljék.
Humanoid robot méri fel a reklámpiacot Budapesten: új fegyvert adhat a kisebb cégek kezébe
Humanoid robottal és mesterséges intelligenciára épülő elemzőmotorral lépett be a kültéri reklámpiacra a magyar gyökerű Webalyze. A cég célja, hogy az óriásplakátok és citylightok világát is adatvezérelt piaccá alakítsa, miközben a kisebb vállalkozások számára is elérhetővé tenné a versenytársak elemzését.
Újra olimpiai lázban Budapest? Megszólalt a főpolgármester
Karácsony Gergely a MOB közgyűlésén arról beszélt, hogy támogatja nyári olimpiai és paralimpiai játékok megrendezését Budapesten, de kizárólag olyan formában, amely a város közlekedését és infrastruktúráját fejleszti.
Rendkívüli intézkedéseket vezettek be Budapesten az aszály miatt
A tartós aszály miatt új kaszálási rendet vezet be a Főkert Budapesten: a város zöldfelületein csak a közlekedésbiztonság miatt szükséges területeket vágják rendszeresen, míg a parkokban magasabbra engedik a gyepet a vízmegtartás érdekében.