BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

brókercég

01.
16.
12:20

Óriási vagyonok égtek el a frankpánikban

A svájci jegybank tegnapi váratlan döntését követő devizapiaci felfordulás nyomán két brókercégnek is nehézségei adódtak az ügyfeleik veszteségei miatt. Az SNB tegnap jelentette be, hogy feladja az euró/svájci frank árfolyamban eddig védett 1,2-es küszöböt, a döntés után volt olyan időpont is, hogy a frank 39 százalékos erősödést mutatott az euróval szemben, s innen kezdett egy kicsit gyengülni a nap hátralévő részében. Az FCM és az Excel Marketsnek sem tud megfelelni az előírt tőkekövetelményeknek.

Szerző(k):
Economx