Jó hír jött a magyar gazdaságból
Négy hónap után a feldolgozóipari termelés bővülését jelzi a beszerzési menedzserindex februári, 50,5 pontos értéke.
Jó hír jött a magyar gazdaságból
Négy hónap után a feldolgozóipari termelés bővülését jelzi a beszerzési menedzserindex februári, 50,5 pontos értéke.
Jó hírt jött az eurózónából
Négy hónapja először nőtt a magánszektor teljesítménye az euróövezetben - derül ki a Markit gazdaságkutató intézet pénteken nyilvánosságra hozott januári beszerzési menedzser mutatójából.
Jó hír jött az amerikai feldolgozóiparból
Az elemzői várakozásoknál nagyobb mértékben nőtt, június óta legmagasabb szintre emelkedett az amerikai beszerzési menedzser intézet (ISM) decemberi feldolgozóipari beszerzési indexe.
Rendkívül rossz magyar adat érkezett
A decemberi beszerzési menedzserindex a feldolgozóipari termelés csökkenését mutatja, bár a mutató valamivel jobb a novemberinél.
Nem mozdult a chicagói BMI
Decemberben 62,5 pontot ért el a chicagói beszerzési menedzser index értéke, ami meghaladja a Reuters által készített 61 pontos elemzői konszenzust.