BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

biztosító

09.
24.
00:00

Egyre többen kötnek GAP-biztosítást

Az elmúlt időszakban háromezer úgynevezett GAP, vagyis az autó ellopása esetén a casco által kifizetett és a gépkocsi valódi vásárlási értéke közötti \"rést\" térítő biztosítási konstrukciót kötöttek a QBE Insurance (Europe) Ltd Magyarországi Fióktelepe ügyfelei − közölte a társaság. Dénes Attila, a cég vezérigazgatója szerint a tudatos vásárlók már kalkulálnak ezzel a biztosítási lehetőséggel, ezért a válság ellenére egyre többen kötnek ilyen konstrukciót. Az ORFK adatai szerint Magyarországon 2010-ben 5864, 2011-ben 6160, 2012-ben pedig már 6920 autót loptak el, közülük azonban összesen csak 1200 rendelkezett casco biztosítással − a Magyar Biztosítók Szövetsége adatai szerint a 4,2 milliós járműállományra mindössze 799 ezer casco biztosítást kötöttek.

Szerző(k):
Napi Gazdaság
09.
17.
00:00

Negyvenesek: nincs remény a nyugdíjra?

A jelenlegi negyvenesek 90 százaléka érzi úgy, hogy megtakarítása nem lesz elegendő a közelítő nyugdíjas évekre − derül ki a Groupama Garancia Biztosító és a GfK Piackutató közös online kutatásából. A döntő többségüknél ez arra vezethető vissza, hogy a mindennapi létfenntartás finanszírozása kiadásaik közel 80-90 százalékát elviszi. A 40-es korcsoport csupán 40 százaléka rendelkezik valamekkora megtakarítással, miközben a teljes lakossági mintában ennél magasabb, 49 százalékos ez az arány. Garamvölgyi Zoltán, a Groupama Garancia Biztosító élet üzletágának ügyvezető igazgatója szerint a sok negatívum mellett jó hír, hogy a megkérdezett 40-esek 80 százaléka hisz abban, hogy az öngondoskodást sok kicsivel is el lehet kezdeni. A megtakarítási célok vizsgálata jól tükrözi, hogy mennyi mindenre kell gondolnia ennek a korosztálynak, hogy biztonságban tudhassa saját és családja anyagi biztonságát: ennek a generációnak még a gyermekei jövőjét is meg kell alapoznia, amellett, hogy a jelenről is gondoskodnia kell.

Szerző(k):
Nagy Nándor László
09.
17.
00:00

Egymásnak feszülnek a biztosítók és a szervizek

Tovább gyűrűzik az autójavítók egy része és a biztosítók közötti harc. Az MNB-salátatörvényben a kgfb-törvény olyan módosítása szerepel, amely szerint a jövőben a biztosítók minden kárkifizetésük esetében kötelesek a kártérítési összeg áfatartalmát is kifizetni. Vagyis praktikusan egy 200 ezer forintos megítélt kár után automatikusan 254 ezer forintot kell utalnia majd a biztosítónak. (Mivel a biztosítók nem igényelhetnek vissza áfát, ez veszteségként keletkezik náluk.) Eddig az áfa összegét csak akkor fizette a biztosító, ha a károsult számlát nyújtott be a javításról.

Szerző(k):
Nagy Nándor László