BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
header

biztonság

11.
24.
11:10

Ön is benne van abban a bizonyos 12 százalékban? Akkor mindenki irigyelheti…

A magyar munkavállalók mindössze 12 százaléka érzi úgy, hogy minden szempontból jó helyen van a munkahelyén, de a legfontosabb tényező, a biztonság, a tanulás, az önmegvalósítás, a munka-magánélet egyensúlya, a közösséghez tartozás és az elismerés. Minél nagyobb városban él valaki, annál nagyobb a nyomás, így a budapestiek érzik magukat a legrosszabbul.

Szerző(k):
L. K.
11.
17.
20:01

Jobban zsebbe kell nyúlni a bécsi karácsonyi vásárokon: de nem mindenhol

Ünnepi díszben Ausztria: a hétvégén megnyitottak a magyarok körében is hagyományosan népszerű adventi vásárokat Bécsben, ahol a milliós látogatottság miatt fokozott biztonsági intézkedésekről döntöttek. Az árak változatosak: néhol maradt a tavalyi szint, míg van, ahol jobban zsebbe kell nyúlni a bögrés forró italokért. Szezonindító körkép a szomszédból.

Szerző(k):
Thurzó Katalin
11.
15.
15:49

Annyira megbánta Nagy-Britannia a Brexitet, hogy már közeledik az EU-hoz

A Brexit negatív gazdasági következményeire több elemzőműhely is felhívta a figyelmet, de a brit jegybank vezetőjének ez volt az eddigi legerőteljesebb és legfeltűnőbb véleménynyilvánítása a Brexit reálgazdasági és kereskedelmi hatásaival kapcsolatban. Számítások szerint a brit hazai össztermék (GDP) a Brexit miatt hosszú távon hozzávetőleg 4 százalékkal lesz alacsonyabb annál, mint amelyet a brit gazdaság az EU tagjaként ugyanebben az időtávlatban elérhetett volna.

Szerző(k):
L. K.