Újabb csapást mérhet a bankokra a kormány terve
Nem előzmény nélküli az államkincstár betétgyűjtő szerepének megteremtése, a lépés azonban komoly károkat okozhat a kormányzati kommunikációban előtérbe helyezett takarékszövetkezeteknek is.
Újabb csapást mérhet a bankokra a kormány terve
Nem előzmény nélküli az államkincstár betétgyűjtő szerepének megteremtése, a lépés azonban komoly károkat okozhat a kormányzati kommunikációban előtérbe helyezett takarékszövetkezeteknek is.
Vitatkozik Brüsszellel a román kormányfő
A román kormányfő vitatja az Európai Bizottság bírálatainak megalapozottságát.
A világ egyik legnagyobb vesztese Magyarország Lázár szerint
Az elmúlt években nagyon komoly összegek hagyták el az országot, a külföldi vagyontranszfer általánossá vált, számos statisztika bizonyítja, hogy hazánk a régió országai közül nagyon erősen kilóg Lázár János szerint.
Elérhet-e a kormány keze a svájci bankszámlákig?
A magyar kormány az adóamnesztia lejártával azzal az ötlettel állt elő, hogy a magyar állampolgárok által svájci bankokban elhelyezett betéteit beazonosítsák, illetve adó kivetésével bevonják a közteherviselésbe. Magyarország célja a teljes információ- és adatnyilvánosság elérése - hangoztatták a bejelentéskor. Felmerül azonban a kérdés, hogy ténylegesen milyen valós lehetőségei vannak a kormányzatnak ezen a téren, azaz teljesülhet-e teljes egészében ez az elképzelés?
Új ötlettel állt elő a kormány - banktitkokat kérnek Svájctól
Az amnesztia lejárta után azonnal bejelentette a kormány: Svájctól minden magyarországi betétes adatát le fogja kérni, s ezzel ezermilliárd forint értékű vagyon után 35 százalék adót vetnének majd ki.