BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

betegellátás

09.
28.
11:57

Kormányzati döntésre vár az orvoskamara az ügyeletek miatt

Négy hónapja egyeztet az orvoskamara a fenntartható, egyenletesen biztonságos ellátást nyújtó, az orvosokat nem kizsigerelő ügyeleti rendszerről és az ügyeleti díjakról. Most megjelent állásfoglalásuk szerint változatlanul nyitottak a tárgyalásra, de az ügyeleti rendszer működtethetősége, a feszültségek mielőbbi oldása érdekében szükség lenne az ügyeleti rendszer és díjazás mihamarabbi megújítására, az ehhez szükséges kormányzati döntések megszületésére.

Szerző(k):
Szepesi Anita
09.
24.
19:50

Egyre több fiatal szorul életmentő beavatkozásra, figyelmeztet a szakorvos

Szívinfarktus, szívelégtelenség, szívritmuszavar egészen fiataloknál és nemcsak élsportolóknál jelentkezhet. Ma már nem ritka, hogy harmincas, vagy még fiatalabb embereknek van szüksége életmentő beavatkozásra. A genetika, az életmód, a stressz, környezeti tényezők és a Covid19 járvány is szerepet játszanak a fiatal betegek számának növekedésében - hívja fel a figyelmet, és nyújt segítséget az SZÍVSN Országos Betegegyesület az idei Szívünk Napja rendezvény alkalmából.

Szerző(k):
Szepesi Anita
09.
23.
18:10

Új magánklinika nyílt Budapesten

Hárommilliárd forintos beruházással elkészült a legújabb hazai magánkórház. A Budapest One irodaházban, 3 ezer négyzetméteren megnyílt Doktor24 Multiklinika átfogó fekvő- és járóbeteg-ellátással várja a betegeket, s arra készülnek, hogy piacvezető ortopédiai centrummá váljanak – jelentették be a vállalat mai sajtótájékoztatóján. Terveik szerint évi 500 állami finanszírozású csípő és térdprotézis műtéttel csökkentenék az előjegyzettek 15 ezer fős várólistáját.

Szerző(k):
Szepesi Anita
09.
03.
08:05

Szeptembertől újabb változás történt a magyar kórházakban

Harminc százalékos plusz finanszírozást kapnak a kórházak a járvány alatt megnyúlt kórházi várólisták rövidítésére. Ezenkívül szeptember elsejétől visszaállítják a teljesítményfinaszírozást, így ismét érdekeltté válnak az intézmények abban, hogy minél több beteget fogadjanak – idézi Kiss Zsolt, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) főigazgatójának az IME XV. országos egészség-gazdaságtani konferenciáján elhangzott előadását a Népszava.

Szerző(k):
Szepesi Anita