BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

betegellátás

10.
28.
09:04

Koronavírus: 45 beteg elhunyt, 4039 az új fertőzöttek száma, közel 2000-en vannak kórházban, több mint 200-an lélegeztetőgépen

Csütörtökre virradóra 4039 főnél igazolták a fertőzést, 45 beteg elhunyt. Az igazolt fertőzöttek száma egy nap alatt csaknem 1000 fővel, az elhunytaké 9 fővel nőtt a koronavirus.gov.hu adatai szerint. A pozitív tesztek aránya 14,56 százalék, ami csaknem a háromszorosa annak az értéknek, amelynél a WHO szerint kontroll alatt tartható a járvány.

Szerző(k):
Szepesi Anita
10.
27.
13:35

A súlyos pikkelysömörtől szenvedő tízezrek töredéke jut csak el a megfelelő helyre

A pikkelysömör betegség mintegy 200 ezer magyart érint, negyedük középsúlyos, 8-10 százalékuk a betegség súlyos lefolyásától szenved. A legkorszerűbb kezeléseket biztosító centrumokról azonban csak az érintettek 27 százaléka tud, így az életminőséget jelentősen javító biológiai terápiák egyelőre összesen mindössze 2600 beteghez jutnak el, pedig a 10 magyarországi pszoriázis centrum beutaló nélkül is igénybe vehető.

Szerző(k):
Szepesi Anita
10.
20.
20:12

Baj lehet a betegbiztonsággal, figyelmeztet egy intenzíves szakorvos

Pszichésen túlfeszített, csökkent motivációjú, kontrollvesztett egészségügyisekkel indulunk neki a járvány negyedik hullámának de ez csak az egyik baj. Amíg nincsenek tisztázva olyan alapkérdések, mint hogy miért nem kötelező a maszkviselés, miért nem kérik a védettségit, miért vannak tömegrendezvények védelem nélkül, illetve, hogy kell-e és mikor korlátozni a halasztható ellátásokat, addig mind az egészségügyi ellátók, mind a társadalom biztonságérzete nagyon ingatag lábakon áll - derült ki a IME szerdai konferenciáján Máté-Horváth Nóra intenzíves szakorvos előadásából, amelyben a betegek és az őket ellátók biztonságát járta körül.

Szerző(k):
Szepesi Anita