BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

betegellátás

12.
13.
08:56

Koronavírus: a hétvégén 455 beteg hunyt el, 16017 új fertőzöttet azonosítottak Magyarországon

Az elmúlt három nap során 16017 új fertőzöttet azonosítottak, 455 beteg elhunyt. Egy hete hétfőn 22699 új fertőzöttről és 489 halálos áldozatról írt a központi oldal. Kórházban jelenleg 6531 covidos beteget ápolnak, pénteken 6939, egy hete 7440 főről tudósítottak. Lélegeztetésre jelenleg 565 fő szorul, szemben a pénteki 573, illetve az egy héttel ezelőtti 586 beteggel.

Szerző(k):
Szepesi Anita
12.
10.
06:20

Sinkó Eszter: Az orvosbéremelés vesztesei a betegek

Az orvosi béremelés jó néhány reformkezdeményezés alól kihúzta a talajt, az egyforma bérek miatt pedig az orvosok egyszerűen leálltak, eldobták a fonendoszkópot és a szikét, nőtt a sorban állás, összességében a folyamat vesztesei a betegek. Tömegek fordulnak a magánellátás felé, ahol már szintén sorba kell állni - mondta többek között az egészségügyben kialakult helyzetről egy csütörtöki szakmai konferencián tartott előadásában Sinkó Eszter, a Magyar Egészségügyi Menedzserképző Központ igazgatóhelyettese.

Szerző(k):
Szepesi Anita
12.
03.
08:36

Kunetz: Egy megyei kórházban már a járóbeteg-ellátást is korlátozzák

Már a járóbeteg-ellátást is kénytelenek korlátozni a Veszprém megyei kórházban - írja Facebook-bejegyzésében Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő egy főigazgatói utasításra hivatkozva. Kunetz szerint ez az összeomlás, a leállások idejét csak a kötelező oltással, illetve annak teljes beadásáig az oltatlanokra kiterjedő korlátozással lehet csökkenteni.

Szerző(k):
Szepesi Anita