BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

betegellátás

11.
15.
14:45

Még az MNB jelentése szerint is fájóan keveset költ az állam egészségügyre

Megjelent a Magyar Nemzeti Bank Versenyképességi jelentése, amiben az egészségügy is kiemelt szerepet kapott. A GDP arányos egészségügyi kiadásaink az Európai Unióban a harmadik legalacsonyabbak. Az összefoglalóban kitérnek arra is, már minden negyedik magyar túlsúlyos, a rákstatisztikák pedig hiába javultak még mindig elsők vagyunk a rákhalálozásban. Sokat költünk saját zsebből és gyógyszerszedésben is dobogósok vagyunk.

Szerző(k):
Koncsek Rita
11.
10.
06:40

A csúcsinfláció változást hozott a patikákban is

Bár szeptemberben is több mint 51 milliárd forintot költöttünk vényköteles gyógyszerekre, egy hónap alatt ez csupán 0,2 százalékos forgalombővülést jelentett - derül a Hiflylabs Zrt. elemzéséből. Még mindig több mint 2 milliárdot költünk antibiotikumra és gombaellenes készítményekre, mondta a Napi.hu-nak Farsang Bence adatelemző. Megugrott a fogamzásgátló tabletták forgalma, viszont tizedével kevesebb olyan gyógyszert váltottak ki a patikákban, ami a központi idegrendszerre hat.

Szerző(k):
Koncsek Rita