BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
header

betegellátás

02.
15.
07:03

Szőnyeg szélére állította Magyarországot az OECD

Most először készített a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) az európai államokról olyan országprofilt, amiben a daganatos betegekkel foglalkoznak. A Magyarországról készült jelentésből kiderült, hogy jelentősen kevesebbet költünk a rákos betegekre, mint az uniós átlag. 2019-ben 33 százalékkal többen haltak meg rákban, mint más EU-tagállamban, 2020-ban pedig 10 százalékkal több daganatos beteget diagnosztizáltak, mint az uniós átlag.

Szerző(k):
Koncsek Rita
02.
10.
07:02

Ilyen rég nem történt: elképesztő összeget hagytak a betegek tavaly a patikákban

Hatszázmilliárd forintot költöttek a betegek 2022-ben vényköteles gyógyszerekre a patikákban, egy évvel korábban 569 milliárd forintért váltottak ki pirulákat. Ugyanakkor a kiváltott dobozszám kétmillióval csökkent egy év alatt, mondta a Napi.hu-nak Farsang Bence, a Hiflylabs Zrt. adatelemzője. Tavaly decemberben azért még egy 3,5 éves rekord megdőlt, főleg az influenzaszerű megbetegedések miatt jelentősen megugrott az antibiotikumok forgalma.

Szerző(k):
Koncsek Rita