A WorldCom-botrány szele elérte a magyar tőzsdét is
A WorldCom-botrány szele - még mielőtt az amerikai tőzsdék reagálhattak volna a történtekre - végigsöpört a világon, és elérte a BÉT-et is. A magyar tőzsdének amúgy sem kellett sok: a május végi 8115 pontról - amely a választási eufória csúcsánál amúgy is 750 ponttal kevesebb volt - keddig 550 pont volt az esés, az új lökés pedig 325 ponttal taszította lejjebb a BUX-ot. A nehéz időkben menedéknek számító közműrészvények - a Démász kivételével - a BÉT-ről jóformán teljesen hiányoznak, így a vész rendet vágott az árfolyamokban.
