BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

béremelés

02.
01.
18:59

Dagad a német sztrájkhullám - már 170 üzem érintett

A németországi fém- és elektronikai ipar 3,9 millió dolgozójának érdekeit képviselő szakszervezet január elején kezdett sztrájksorozatának újabb akciója elsősorban autógyártókat és autóipari beszállítókat sújtott az első két napon. A Ford kölni üzemében például 17 ezren, a MAN Truck & Bus müncheni gyárában hétezren függesztették fel a munkát 24 órára, a beszállítók közül pedig például a Bosch, a Magma és a Schaeffler egy vagy több gyárában is sztrájkoltak.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss