BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

béremelés

10.
04.
19:13

Pénzzel számolná fel a demonstrációkat az SZFE új vezetése

Többek között kétlépcsős bérfejlesztést, az intézmény jövőjéről szóló egyeztetést, valamint az egyetemi épületek blokádját szervezők büntetlenségét ígérték a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) új vezetői abban az esetben, ha azonnal befejeződik az intézmény dolgozóinak sztrájkja és október 7-ig az épületek blokádja - írja Novák Emil megbízott általános rektorhelyettes és Szarka Gábor új kancellár az MTI-hez eljuttatott vasárnapi levelében.

Szerző(k):
Domokos Erika
10.
04.
10:08

Lovas András intenzíves szakorvos: a béremeléstől a jövő héten még nem lesz több orvos

Nem lesz azonnal több orvos az egészségügyben a most bejelentett béremeléssel, de talán kevesebb sem, és már ez is valami - mondta a Szeged.hu portálnak Lovas András intenzív orvos, aki a járvány első hulláma idején először hívta fel a figyelmet nyilvános Facebook-posztjában arra, hogy a súlyos állapotú koronavírusos betegek ellátásához a lélegeztetőgép mellett komoly stábra is szükség van. Lovas szerint mostantól számítva öt-tíz éves folyamat, hogy kellő mennyiségű orvos legyen a rendszerben.

Szerző(k):
Szepesi Anita
10.
03.
17:40

Ekkora lesz a béremelés után az orvosok fizetése, hetven év után eltűnhet a hálapénz

Januártól jöhet az orvosi béremelés nagyobb része, a maradék 2022-2023 fordulóján. Nem százalékos béremelésről van szó, hanem a Magyar Orvosi Kamara bértábla javaslatának elfogadásáról. Hetven év után eltűnhet az egészségügyet mérgező hálapénz, a készülő jogszabály mind za zat adót, mind az elfogadót szankcionálni fogja - jelentette be az MOK elnöke ma online sajtótájékoztatón az Orbán Viktorral folytatott tárgyaláson született megállapodást.

Szerző(k):
Szepesi Anita