BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

béremelés

07.
09.
11:25

Kiöregednek a vasutasok, változást sürget a kormánynál a Vasutasok Szakszervezete

Hatékony, környezetkímélő és versenyképesen működő, egységes magyar vasút kialakítását, valamint vasútszakmai minimálbér-rendszer létrehozását sürgeti a Vasutasok Szakszervezete (VSZ). A szervezet elvárja, hogy a közlekedés és az ágazatban dolgozók jövőjét a kormány, más országok gyakorlatához hasonlóan a szakszervezetekkel közösen tervezze meg - írták közleményükben.

Szerző(k):
Szepesi Anita
07.
04.
10:19

A nyugdíjasok mérlegre tették az elmúlt 12 évet - ezt nem teszi ki a kormány az ablakba

Vegyes indexálás helyett csak inflációkövetés, rokkantnyugdíjak, rugalmasság megszüntetése, nyugdíjjárulékplafon eltörlése – milliós nyugdíjak megjelenésének megteremtése, miközben a legkisebb nyugdíjak összege 28 500 forint, a bérek és a nyugdíjak közötti különbségek mértékadó növelése a nyugdíjak és a nyugdíjasok kárára - sorolja a Nyugdíjas Szervezetek Együttműködési Tanácsa (Nyuszet), amely közleményben foglalta össze, hogyan nehezítette meg az elmúlt 12 év Fidesz kormányzás a nyugdíjasok életét.

Szerző(k):
Szepesi Anita
06.
30.
16:21

Erre számíthatnak az egészségügyi szakdolgozók, 4 hónap után reagált a minisztérium

Közel négy hónap elteltével reagált az egészségügyért is felelős minisztérium az egészségügyi szakdolgozók kamarájának béremeléssel kapcsolatos megkeresésére. A csupa nagybetűvel írt válaszlevélben Latorczai Csaba közigazgatási államtitkár így ír: "béremelés témakörében a jövőben is kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy a kamarák részéről felmerülő kérdések áttekintésére sor kerüljön.", majd részletezte a béremelések eddig lépcsőit.

Szerző(k):
Szepesi Anita
06.
28.
18:30

Megvan, mennyi béremelést kapnak a postai dolgozók

Három évre szóló, összesen 15 százalékos alapbér-fejlesztésről szóló megállapodást kötött a Magyar Posta a két legnagyobb postás szakszervezettel. A postai dolgozók 2021-ben július elsejétől 4 százalékos alapbér-fejlesztést kapnak. Ezen túlmenően a vállalat megemelte az idei évi, lojalitás elismerésére biztosított béren kívüli juttatás összegét is - írja az Index.

Szerző(k):
Szász Péter
06.
25.
16:51

Állami bérmegállapodások: a postánál két szakszervezet nem írt alá

A kormány elfogadta a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter javaslatát a legnagyobb közszolgáltató állami vállalatok bérfejlesztésére. Eszerint az egyes állami tulajdonú vállalatoknál dolgozók bére 2021. július 1-jétől hároméves bérmegállapodás keretében összesen 15 százalékkal emelkedik. Évi több százezer forintnyi pluszjuttatásokról is megállapodtak a közszolgáltató vállalatoknál, így a teljes keresetemelkedés nagyobb lesz a bérfejlesztés mértékénél.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss