BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
header

béremelés

07.
28.
19:24

Komoly tüntetés érik szombatra: a nagy szakszervezetek is csatlakoztak

Az öt magyar szakszervezeti konföderáció is támogatja a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) július 31-ei, a Hősök terére tervezett demonstrációját - jelentette be a konföderáció. Az egészségügyi szakdolgozók úgy érzik, hogy a döntéshozók nem hallgatták meg kéréseiket a bérrendezéssel és az új szolgálati jogviszonnyal kapcsolatban, amely rájuk terheket rak, míg az orvosok béremelést kapnak.

Szerző(k):
Domokos Erika
07.
17.
08:08

A végső pillanatban osztogatna a rendőröknek a kormány, de nagyon sokakat kihagy

Egy összegben hathavi fizetésüket kapnák meg a rendvédelmi dolgozók 2022 elején, amely mintegy 178 milliárd forintjába kerülne a költségvetésnek. A lépés célja az lehet, hogy elejét vegyék a tömeges leszerelésnek, hiszen a szolgálatban állók java részének illetménye még mindig jelentősen elmarad az átlagkeresettől. Elbizonytalanító azonban, hogy a pluszpénz kifizetését 5,5 százalékos GDP-növekedéshez kötnék, és feszültséget okoz, hogy az állomány közel 30 százalékát kihagynák a programból. Eldőlt az is, hogy a rendvédelmi illetményalapot nem emelik fel, némi keresetemelkedésre azonban sor kerülhet.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss