BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

béremelés

06.
25.
13:46

Megszületett a bérmegállapodás az állami vállalatoknál

A kormány elfogadta a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter javaslatát a legnagyobb közszolgáltató állami vállalatok bérfejlesztésére. Eszerint 2021. július 1-től hároméves bérmegállapodás keretében összesen 15 százalékkal emelkedik az egyes állami tulajdonú vállalatoknál dolgozók bére. A bérfejlesztés célja, hogy javítsa az állami tulajdonú társaságok versenyképességét a munkaerőpiacon, ezáltal hozzájárulva a gazdaság újraindításához.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
06.
22.
18:47

Megállapodás született a béremelésről GE Aviation veresegyházi gyárában

Megállapodás született a béremelésről és a kollektív szerződésről folytatandó tárgyalások megkezdéséről a GE Aviation veresegyházi gyárában, ahol a szakszervezetek korábban határozatlan idejű sztrájkot hirdettek szerdától - írja az MTI a Magyar Vegyipari Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VDSZ) közlése nyomán.

Szerző(k):
Szász Péter
06.
20.
08:07

Veszteséges működéssel lett nyereséges a Magyar Posta, íme a "varázslat"

Jelentősen csökkenő üzleti eredmény és veszteséges működés mellett tavaly is nyereséggel zárta az évet a Magyar Posta, köszönhetően az állami támogatásoknak és egyéb bevételeknek. Idén már megkezdődött a veszteséges tevékenységek kiszervezése, így a kistelepüléseken lévő posták egy része más üzemeltetőkkel összefogva működhet tovább. A társaságnál hosszú hónapokkal elhúzódtak a bértárgyalások, ám lehetséges, hogy idén a 2020-as szintet is meghaladhathatja a keresetkiáramlás, viszonylag szerény alapbéremelés mellett.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
06.
19.
20:33

Nagyszabású demonstrációra készülnek az egészségügyi dolgozók

Már szervezik az egészségügyi dolgozók azt a - terveik szerint - nagyszabású demonstrációt, amelyen egyebek mellett béremelést követelnek majd. Azt nehezményezik, hogy rengeteg plusz munkát rótt rájuk az új szolgálati jogviszony bevezetése, miközben a fizetések rendezése elmaradt - derül ki az ATV Híradó ripotjából. Felmérések szerint a szakdolgozók egyhatoda tervezi, hogy még ebben az évben elhagyja a pályát.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna