BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

bérek

01.
22.
16:47

Van az a válság, amikor már a magyar munkavállaló is kiáll magáért

A bérharc jegyében zajlott ez a hét is: a jelek szerint az állami vállalatok munkavállalói nem hagyják magukat, és addig küzdenek, tárgyalnak, amíg nem érik el, hogy a béremelésük utolérje a megvadult inflációt. Mindeközben az állami egészségügyben élesedik az új ügyeleti rendszer, ahogy sajnos az a szomorú igazság is kiderült az élelmiszerárakról, amelyet sokan régóta sejtettek. A Napi.hu heti gazdasági összefoglalója.

Szerző(k):
Hercsel Adél
01.
18.
06:03

Napokon belül kiderül, mennyivel nő a postások, a sofőrök vagy a vasutasok bére

Idén várhatóan inflációkövető béremelésben részesül a legtöbb munkavállaló az állami cégeknél. A Napi.hu-nak nyilatkozó szakszervezeti vezetők szerint ha nem kezdődik jelentős bérfelzárkóztatás a következő években, képtelenség lesz fenntartani a szolgáltatások színvonalát, mivel a munkaerő a magasabb kereset miatt a versenyszférában helyezkedik el. Ráadásul a gigaberuházások sem valósulnak meg szakemberek nélkül.

Szerző(k):
Nagy Kristóf
01.
14.
20:43

Átírják a bérmegállapodást: legalább 15 százalékkal nőnek a fizetések az állami cégeknél

A jövő héten indulnak az egyeztetések az állami közszolgáltató cégeknél, MÁV-nál, a Volánnál, a Magyar Postánál és az állami közműveknél a fizetések idei rendezéséről – értesült a Napi.hu. Információink szerint a 2021-ben megkötött bérmegállapodás alapján az idei évre tervezett 5 százalékos béremelés helyett átlagosan 15-16 százalékkal nőhet az érintett munkavállalók fizetése. A felek gyors megegyezésre számítanak.

Szerző(k):
Nagy Kristóf