Megszólalt a rendőrség: ötmilliárd forintra bírságolták a magyarokat a koronavírus-járvány alatt
A Covid éve alatt több mint 61 ezer embert büntettek meg jogerősen. A cikkünkből kiderül, milyen jogi háttérre hivatkozva.
Megszólalt a rendőrség: ötmilliárd forintra bírságolták a magyarokat a koronavírus-járvány alatt
A Covid éve alatt több mint 61 ezer embert büntettek meg jogerősen. A cikkünkből kiderül, milyen jogi háttérre hivatkozva.
Ismét költöztet a kormány, Orbán már ott akarja kezdeni 2025-öt
Ismét költöztet a kormány, ezúttal a Belügyminisztériumot tervezik kipakolni a József Attila utcából a Budai Várba. Ezt az információt Gulyás Gergely is megerősítette a Kormányinfón. Az épületeket valószínűleg nem használja majd a kormány, így azokat értékesíteni tudja.
Ez drága lesz: több egészségügyi díjtétel is változik jövőre
Egy tervezet szerint többet kell fizetni a taj-kártyáért, vagy az EU-biztosítási kártyáért, de az orvostechnikai szektor és a klinikai kutatások is érintettek a díjemelésekben.
Megerősítették: ekkora béremelést kaphatnak a tanárok
Több mint 20 százalékos béremelést lengetett be a pedagógusoknak a Belügyminisztérium. A pedagógusok béremeléséről, jubileumi jutalmakról és a nevelés-oktatást közvetlenül segítők (NOKS) jövedelméről tárgyaltak újabb egyeztetésükön a pedagógus szakszervezetek a minisztérium képviselőivel.
Újabb regula - Belenyúlnak a tanárok továbbképzésébe
Egy jogszabálytervezet szerint megdupláznák a kötelező továbbképzés keretében elvégzendő kurzusok mennyiségét, valamint jelentősen növelnék az iskolák adminisztrációs terheit is. A PDSZ szerint ez egy átgondolatlan és megalázó javaslat.