Fontos változást vezettek be a befektetésekben, az MNB is megszólalt
Fenntarthatósági szempontok alapján is besorolják a jövőben a hazai befektetési alapokat a Bamosznál. Az MNB-nek nagyon tetszik a kezdeményezés.
Fontos változást vezettek be a befektetésekben, az MNB is megszólalt
Fenntarthatósági szempontok alapján is besorolják a jövőben a hazai befektetési alapokat a Bamosznál. Az MNB-nek nagyon tetszik a kezdeményezés.
Sosem volt még ennyi befektetése a magyar háztartásoknak
Az állampapír ismét népszerű befektetéssé vált. A befektetési alapokra is van kereslet, és sokan spekulálnak az OTP-re is, egyelőre azonban inkább buktak a bankpapíron - a szakértők szerint sem jön hamar vissza a 15 ezer forint fölötti árfolyam.
Leesne az arany ára, de nem tud, mert a nagy guruk megőrültek
A koronavírus-járvány miatt esett a kereslet az arany legnagyobb felvevőpiacainak számító Kínában és Indiában. Az ára viszont nem tud esni, mert a nyugati befektetők aranylázban égnek, félnek ugyanis az inflációtól és a nullára levágott kamatok következményeitől. Még azok is bevásároltak, akik eddig utálták az aranyat.
Így kerestek sokat a magyarok a gyenge forinton
Százmilliárd forintok mozdultak meg a gyenge forint láttán a kisbefektetőknél. A pénzváltóknál sokan keresték az átmenetileg olcsóbb eurót, a devizabetétek mennyisége történelmi csúcsra ugrott, a devizás befektetési alapokból pedig a forintgyengülés után sokan kiugrottak, hogy az erősödés idején visszaszállva kaszáljanak nagyot az árfolyamváltozáson.
Ez még nem az a krach, amitől félni kellene
Nagyot zuhantak egy hét leforgása alatt a vezető amerikai részvényindexek. Ez azonban a nagy befektetési bankházak szerint még nem a vég kezdete, hanem csak egészséges korrekció. Máskor ekkora esésnél már kongatják a vészharangokat.