BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

befektetés

12.
31.
08:17

A kötvényprogram nyertese a 4iG, 389 milliárd forinthoz jutott

Csak decemberben 700 milliárd forintért vittek piacra vállalati kötvényeket az MNB Növekedési kötvényprogramjában (Nkp), az elmúlt két és fél évben 70 kibocsátó jutott átlagosan 35 milliárd forintos forráshoz, és a hamarosan záruló, 1550 milliárdos keretösszegű programból még felhasználatlan 200 milliárd forint is várhatóan hamar elfogy a jövő év elején - írta a Világgazdaság.

Szerző(k):
Domokos Erika
12.
29.
14:44

Új ellenség jelent meg 2021-ben: ezekkel az eszközökkel lehetett legyőzni

Egy rég elfeledett ellenség bukkant fel 2021-ben a nemzetközi és a hazai pénzpiacon az infláció formájában. A pénzromlás beindulása az egyik legkevésbé várt mellékhatása a koronavírus-járvány következményeit ellensúlyozó gazdasági védekezésnek. A kedvezőtlen folyamatok megállítása pedig felértékeli a jegybankok szerepét a következő esztendőben. De nem csak az infláció hatott a 2021-es befektetési piacra, váratlan mélyrepülések és extrém felfutások övezték az évet, felerősítve a portfólió-diverzifikáció és a kockázatkezelés jelentőségét - írja az OTP Global Markets elemzésében.

Szerző(k):
Herman Bernadett
12.
26.
20:35

Az izraeli kormány három éven belül megduplázná a Golán-fennsík lakosságát

Az izraeli kormány tagjai a Golán-fennsíkon található Mevo Hama nevű kibucban vasárnap megvitatták és egyhangúlag jóváhagyták a fennsík demográfiai növekedését célzó tervet, amely egymilliárd sékel (mintegy százmilliárd forint) értékű befektetést irányoz elő a fennsíkon, különösen annak legnagyobb településén, Kacrinban, valamint a térség turisztikai infrastruktúrájában - írta az MTI.

Szerző(k):
Szepesi Anita