Soros György alaposan bevásárolt Teslából
Egy sor „levert” részvénybe szállt be a világhírű befektető, Soros György, de például a Twitter- és a Zoom-részesedését elengedte.
Soros György alaposan bevásárolt Teslából
Egy sor „levert” részvénybe szállt be a világhírű befektető, Soros György, de például a Twitter- és a Zoom-részesedését elengedte.
Óvatosabbak lettek a nagybefektetők. Már egy jó vállalat sem kell?
A 2021-es rekord után lassult a globális vállalatfelvásárlási (M&A) piac 2022-ben: az év második felében az 1980 óta mért legnagyobb összértékű visszaesés következett be – elsősorban az 50 milliárd dollár feletti ügyleteknél –, és a magyarországi piac teljesítménye is hullámzott.
A befektetők állampapír helyett inkább az OTP-be tették a pénzüket
A befektetési alapok és az OTP-részvények voltak a kisbefektetők tavalyi kedvencei. Az állampapírok csak ősztől hoztak pénzt a piacra. A lakosság inkább értékpapírokat keresett, ám az adózásnak sokan nem néztek utána.
Hatalmas összegeket adtak ki a magyarok aranytömbökre
Több mint hárommilliárd forint értékben vásároltak befektetési célú aranyat 2022-ben a BÁV Zálog fiókhálózatában. Ez az érték a 2021-es forgalom háromszorosa, amihez a bizonytalan gazdasági helyzet és a magas infláció vezetett, ugyanis biztosabb eszközöket keresnek a befektetők. Nemcsak az aranytömbök, hanem a használt és az új ékszerek forgalma másfélszeresére nőtt egy év alatt.
Meddig tart még a panel-őrület?
Villámgyorsan vevőre találnak a panellakások, a rezsicsökkentés kivezetése pedig tovább lökött árakon. Országos szinten azonban lehet, hogy itt volt a csúcs. Mutatjuk hol drágultak a ledurvábban a panellakások, azt is, hol lehet még jó üzletet kötni.