BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Soros György alaposan bevásárolt Teslából

Egy sor „levert” részvénybe szállt be a világhírű befektető, Soros György, de például a Twitter- és a Zoom-részesedését elengedte.

2023. február 14. kedd, 14:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Soros Fund Management növelte részesedését többek között a Teslában és a Pelotonban, új pozíciókat vett fel a Carvanában és a GM-ben, valamint kidobta a Zoom- és a Twitter-részvényeit a negyedik negyedévben – írja a milliárdos befektető alapjának közleményére hivatkozva a MarketWatch.

Soros György alapjának hétfői bejelentése szerint a negyedik negyedév során több mint 242 ezer Tesla-részvényt vásárolt, így az alap teljes állománya már 332 ezer részvényre rúg.

Tavaly sokat veszített értékéből a Tesla, ám a milliárdos befektető az év végéhez közeledve mégis „talált valami kedvére valót az elektromosautó-gyártóban”, valamint néhány más „levert” részvényben.

A Tesla árfolyamának alakulása 2022 eleje óta Kép: TradingView

A MarketWatch összeállításából az is kiderült, hogy Soros György befektetési alapja az említett negyedévben:

  • 500 ezer részvényt vásárolt a Cathie Wood Ark Innovationben, amelynek legnagyobb befektetője épp a Tesla, és amelynek értéke folyamatosan csökkent 2022-ben;
  • 83 millió részvényt vásárolt a fitneszbicikliket gyártó Pelotonból, 370 százalékkal növelve ezzel részesedését;
  • vett 500 ezer General Motors (GM)-részvényt is;
  • de beszállt egy használtautó-értékesítőbe (Carvana), egy személyszállítócégbe (Lyft), vagy épp a Walt Disneybe is.

Nem csak vásárolt, el is adott a tavalyi év végén a Soros-alap: kiszálltak a Twitterből és a Zoomból is – utóbbiba, a népszerű videókonferencia-alkalmazásba még a pandémia idején vásárolta be magát.

Károly Gábor
Károly Gábor
Károly Gábor közgazdász végzettségű újságíró és szerkesztő, bő két évtizede dolgozik a magyar médiában. Az Economx főmunkatársa és felelős szerkesztője korábban az Indexnél, a Világgazdaságnál, az Origónál, a Magyar Nemzet Online-nál és a Fintech.hu-nál is megfordult; utóbbinál főszerkesztőként irányította a pénzügyi technológiával foglalkozó szakportált. Pályája során dolgozott hír-, rovat- és címlapszerkesztőként, írt gyorshíreket, tudósításokat, interjúkat és hosszabb háttéranyagokat is. Leginkább gazdasági, pénzügyi, makrogazdasági és vállalati témákkal foglalkozik, különös érdeklődéssel követi a magyar gazdaságpolitika, a költségvetés, az adózás, a fintech és a vállalati innováció ügyeit. Szereti azokat a témákat, ahol a száraznak tűnő adatokból végül egy nagyon is emberi, üzleti vagy politikai történet áll össze.

Ez is érdekelhet