Tömeges tőkeemelés vár az orosz bankszektorra
Jövő év elejével akár 20-30 bank is kénytelen lehet bezárni, mert nem fogják tudni teljesíteni a kötelező tartalék szintjének felemelésére vonatkozó előírást − mondta el Mihail Szuhov, a központi bank hitelintézet-engedélyezési osztályának vezetője az RBC gazdasági televíziónak adott interjújában. A bankszektor 2015-ig terjedő stratégiai tervének értelmében 2012. január 1-jétől a már működő bankok minimális tőkéjének összege a mostani kétszerese, 180 millió rubel (58 millió dollár) lesz, ami 2015-től 300 millió rubelre emelkedik. Ezzel tulajdonképpen még jól is járnak, mert a most induló bankokra már az új év elejétől érvényes a 300 millió rubeles szabály. A The Moscow Times szerint idén november 1-jén az országban működő 930 bankból 103 tőkéjének összege nem érte el a 180 millió rubelt, azonban 30 máris felemelte alaptőkéjét, 8-nak pedig csak 5 milliárd hiányzik a kötelező szinthez, és 65 bank jelezte, hogy végrehajtják az emelést. Ami a 2015-ös, 300 millió rubeles szintet illeti, ennek teljesítéséhez 319 banknak lesz szüksége tőkebevonásra − közölte Szuhov.
Szerző(k):
Barabás János T.