Búcsút vesznek a készpénztől - ilyen is van
A lengyelek érzékeny búcsút vesznek a készpénztől: már több mint felük nem hord magánál hagyományos bankókat és érméket vagy csak jelképes mennyiségű hagyományos pénzt használ.
Búcsút vesznek a készpénztől - ilyen is van
A lengyelek érzékeny búcsút vesznek a készpénztől: már több mint felük nem hord magánál hagyományos bankókat és érméket vagy csak jelképes mennyiségű hagyományos pénzt használ.
Komoly változás történt bankkártyafronton
Rekordokat döntött a bankkártya-forgalom az előző negyedévben, a kártyás vásárlások negyedével nőttek, a fizetések összértéke meghaladta az ezermilliárd forintot - írta keddi számában a Világgazdaság.
Ilyen még nem volt - rákaptak a magyarok a kártyára
A kártyás vásárlási forgalom 25 százalékkal emelkedett az idén második negyedévben, meghaladva minden korábbi növekedési ütemet - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján, amit az MTI szemlézett.
Rosszul jár, aki készpénzzel fizet - mutatjuk a példát
Lengyelországban látványos akcióval próbálják átszoktatni az embereket a készpénzhasználatról a bankkártyás fizetésre. Néhány napig nagyon jól járhatnak azok, akik már az utóbbit választották.
Ön szokott a mobiljával fizetni?
Az egyetemisták 7 százaléka rendszeresen, 13 százaléka pedig alkalmanként fizet mobiltárcával, az új technológiát a hallgatók 72 százaléka pozitívan értékelte, négyből egy diák pedig biztosan fizetne így, ha rendelkezne a szükséges feltételekkel - derül ki a Mastercard legfrissebb, 1507 egyetemista bevonásával készített online felméréséből.