Lengyel gáz mehet a Baltikumba
Lengyelországot és a három balti államot érintő gázvezeték-építési szerződést írtak alá csütörtökön Brüsszelben. A nyugat-európai energetikai rendszert a balti országok rendszerével összekötő első földgázvezeték megépítése megszünteti a régió függését az orosz gázellátástól.




