BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

autóipar

11.
22.
07:08

Szép lassan lebuktak az autógyártók, hogy válságba kerülnek

Az elmúlt pár évben kevés jobb befektetés volt az árupiacokon, mint az akkumulátorokhoz használt ritka fémek felvásárlása. A beharangozott elektromos autókat érintő fejlesztési beruházások miatt mindenki arra számított, hogy se kobaltból, se lítiumból nem tudnak eleget bányászni a világon. Most viszont elindult az áresés, mert blöffnek tűnik, hogy a villanyautók egyhamar meghódítsák a piacokat. Az autógyártók viszont állításuk szerint dollármilliárdokat égetnek el a beruházások során. Ez a közeli jövőben még nagy bajt okozhat.

Szerző(k):
Szabó Dániel
11.
14.
13:13

Európában az autóipar tévútra kormányozza magát

Miközben az Egyesült Államok már több évtizede városi terepjárókat vásárolnak a családok a vélt biztonságosságuk miatt, addig Európában olyan autók tudtak sikeressé válni, mint a Mini Cooper, vagy a Fiat 500-as. Viszont már itt is egyre több SUV-t vásárolnak, az autógyárak pedig kiszolgálják ezt az igényt. Viszont a dízelbotrányt követő szigorítások közepette pont ez sodorhatja őket válságba.

Szerző(k):
Szabó Dániel