Újraindul a szentgotthárdi Opel-gyár szerdától
Fokozatosan újraindul a termelés az Opel Szentgotthárd motorgyárban szerdától - közölte Kaszás Zoltán, a gyár sajtószóvivője az MTI-vel hétfőn közleményben.
Újraindul a szentgotthárdi Opel-gyár szerdától
Fokozatosan újraindul a termelés az Opel Szentgotthárd motorgyárban szerdától - közölte Kaszás Zoltán, a gyár sajtószóvivője az MTI-vel hétfőn közleményben.
Csődbe ment egy nagy múltú német autóipari cég
Fizetésképtelen a német autóipari beszállító, a Veritas. A tömlőket és tömítéseket gyártó cég 2200 német alkalmazottja nehéz helyzetbe került – írja az automobilwoche.de
Ilyen is van: 200 ezres támogatás a felmentett kollégáknak egy autóipari multinál
Speciális támogatási programot hoztak létre a Schaeffler magyarországi vállalatai. A kedvezményt a 14 éven aluli gyermekkel vagy beteg hozzátartozó gondozása miatt otthon maradó munkavállalók számára kínálják.
"Könyörtelenül rúgják ki az embereket" - beszámoló egy autóipari multitól
Becsapták a munkavállalókat a Continental makói üzemében, ahol a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetésére személyre szabott indokokkal vették rá a dolgozókat úgy, mintha maguk kezdeményezték volna a munkaviszonyuk megszüntetését - állítja közleményben a Gumiipari Szakszervezeti Szövetség. Volt, akinek azt mondták, maradhat a szerződése, de wc-t kell tisztítania, miközben pontosan tudták, hogy gyermek elhelyezési gonddal küzd. A részmunkaidőbe hajszolt, s ezzel a jövedelmüknek akár a felét elvesztett dolgozókat a járvány elleni védekezésre hivatkozva embertelenné "csupaszított" körülmények között foglalkoztatják.
Rejtélyes elbocsátások egy autóipari multinál Budapesten
Lapunkat megkereste a Continental Automotive Hungary Kft. fővárosi üzemének egyik volt munkatársa, aki szerint a társaság a múlt héten elbocsátásokat kezdeményezett saját állományú alkalmazottai körében. A vállalatnál ugyanakkor nem ismerték el a létszámleépítést, de kiemelték: mindent megtesznek, hogy amennyire csak lehet, megőrizzék a munkahelyeket.