Nagyot lépett a román autóipar
Az első két hónapban 85 898 járművet szereltek össze Romániában, 8 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.
Nagyot lépett a román autóipar
Az első két hónapban 85 898 járművet szereltek össze Romániában, 8 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.
Szorosabbra fűzi kapcsolatát a BMW és a Daimler
A BMW és a Daimler közös platformokat fejleszt elektromos autók gyártásához. Amennyiben a közös projekt megvalósul, legkevesebb 7 milliárd eurós megtakarítást hozhat két autógyártónak - írta a Sueddeutsche Zeitung és az Auto Bild cikkére hivatkozva a portfolio.hu.
Nagy elbocsátásra készül a Ford
Több mint ötezer németországi dolgozójának elbocsátását jelentette be a Ford. Az amerikai autógyártó csökkenteni akarja létszámát az Egyesült Királyságban is. A cél, hogy az európai operáció nyereségesen működjön - számolt be a Portfolio.hu.
Leépítéseket jelentett be az Audi
Szigorú megtakarítási programmal, létszámcsökkentéssel és a fejlesztés súlypontjának az elektromos autókra áthelyezésével kívánja a tavalyi nehéz év után ismét növekedési pályára állítani az Audi autógyárat Bram Schot vezérigazgató - írta az MTI a dpa-ra hivatkozva.
Nagy bejelentést tett a Magyar Suzuki
A Magyar Suzuki Zrt esztergomi üzemében elkészült a félmilliomodik Vitara - közölte a társaság kommunikációs igazgatója kedden az MTI-vel.