BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

autógyártás

08.
09.
14:33

Rekordnagyságú összeget vittek ki az autógyárak Csehországból

Rekordnagyságú - 78,2 milliárd koronás (1016,6 milliárd forint) osztalékot küldött külföldi anyacégeinek a tavalyi gazdasági eredmények alapján a három legnagyobb cseh autógyár. Ez az összeg négyszerese a 2017-es osztaléknak, egyben mintegy 25 százaléka a 2018-ban külföldre kifizetett csehországi osztalékoknak - írta az E15 gazdasági napilap pénteki kiadásában az MTI szerint.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna