BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

aukció

11.
17.
23:59

Felújítják az aukciót Svájcban?

A vezető svájci távközlési társaság, a SwissCom AG azt várja, hogy a minap lefújt UMTS-aukciót még az idén megtartják. A cég szerint a kormány még magyarázattal tartozik arra, hogy milyen alapvető változás indokolta a halasztást (NAPI Gazdaság, 2000. november 14., 12. oldal). A Reuters iparági forrásra hivatkozva valószínűsíti, hogy a svájci távközlési hatóságok megpróbálnak egyezségre jutni a négy koncesszióra megmaradt négy pályázóval, mert nehéz lenne visszamenőleg megváltoztatni a játékszabályokat.

Szerző(k):
Bana Péter
11.
02.
23:59

UMTS-aukció Ausztriában

Ausztriában tegnap megkezdődött a harmadik generációs (UMTS) mobilkoncessziók aukciója. A hat ajánlattevő tegnap délután a hatodik fordulóig összesen 653 millió eurót kínált a pályázat kimenetelétől függően 4-6 koncesszióra. Az aukción a Telekom Austria leányvállalata, a Mobilkom Austria, a Deutsche Telekomhoz tartozó Max.mobil, a német E.ON, a dán TeleDanmark és a norvég Telenor által alkotott Connect Austria konzorcium, továbbá a Hutchison 3G Austria, a Mannesmann 3G Mobilfunk és a spanyol Telefónica 3G Mobile nevű részlege vesz részt.

Szerző(k):
Bana Péter