Paks: ismét teljes az üzem a 3. blokkban
Ismét százszázalékos teljesítménnyel üzemel a paksi atomerőmű 3. blokkja, amelynél péntek délelőtt egy villamos berendezés meghibásodása miatt védelmi működés lépett fel - adta hírül az MTI.
Paks: ismét teljes az üzem a 3. blokkban
Ismét százszázalékos teljesítménnyel üzemel a paksi atomerőmű 3. blokkja, amelynél péntek délelőtt egy villamos berendezés meghibásodása miatt védelmi működés lépett fel - adta hírül az MTI.
Újabb fél reaktornyi erő szállt el Pakson
Valószínűleg ugyanaz a hiba, mint egy hete, egy másik blokkon. De még azt sem sikerült kijavítani.
Egymilliós óradíjjal kopasztja meg magát a paksi erőmű
Az atomerőműben megint akadt egy váratlan probléma, megint elhúzódnak annak hibajavítási-helyreállítási munkálatai, és ismét abban a blokkban van gond, ahol tavaly többször is előállt hasonló helyzet.
Tudatosan engednek sugárszennyezett vizet Fukusimánál az óceánba
Mivel eddig is simán beengedték az élővizekbe a tríciumot a világ atomerőmvei, nem olyan nagy gond, hogy a fukusimai katasztrófa deponált folyadékokat úgy engedik az óceánba, hogy az nem teljeskörűen semlegesített. Ez a japán szakértők érvelése - és ezzel nem csak a helyi halászok nem értenek egyet.
Atomboommal revolvereznek a lengyelek
Még csak az elképzelések szintjén léteznek a lengyel atomerőművek, de a velük járó környezetvédelmi kockázatok miatt a varsói kormány máris fasírtba került a német és az osztrák vezetéssel. A kérdés az, kell-e nemzetközi hatástanulmányt készíteni a létesítményekkel kapcsolatban vagy sem?