Újra hálózatba kötötték az öreg atomerőművet
Három évvel a mintegy ezer potenciális meghibásodási forrás felfedezése után ismét hálózatra kapcsolják a svájci Beznau atomerőmű 1-es blokkját.
Újra hálózatba kötötték az öreg atomerőművet
Három évvel a mintegy ezer potenciális meghibásodási forrás felfedezése után ismét hálózatra kapcsolják a svájci Beznau atomerőmű 1-es blokkját.
Per a paksi bővítés ellen: Ausztria szövetségesre lelt
Luxemburg támogatja Ausztriát a paksi bővítés ellen indított perben az Európai Bíróságon - jelentette be Carole Dieschbourg luxemburgi környezetvédelmi miniszter hétfőn. Az Európai Bizottság később jelezte, kész bíróságon is megvédeni azon álláspontját, amely alapján jóváhagyta a paksi erőmű bővítését.
Havonta átlag egy komoly hiba van Pakson?
Az elmúlt fél évben minden hónapra jutott egy jelentős teljesítménycsökkenéssel járó "üzemi esemény", azaz leállást okozó hiba Pakson - idézi a Népszava a Greenpeace blogját.
Gond van a Paksi Atomerőműben
A paksi atomerőműben 100 MegaWattot meghaladó teljesítménycsökkenés történt az 1. blokkon - adta hírül az MVM Paksi Atomerőmű Zrt.
Uniós bíróság elé került a paksi bővítés
A határidő lejárta előtt megtámadta Ausztria az Európai Bíróságon a Paks II. atomerőmű bővítési projekt állami támogatására adott európai bizottsági jóváhagyást - jelentette be Elisabeth Köstinger osztrák környezetvédelmi miniszter csütörtökön közleményben.