Kinevezték az új paksi államtitkárt
Kovács Pált nevezték ki a Paksi Atomerőmű kapacitásának fenntartásáért felelős államtitkárnak - írja az Index.
Kinevezték az új paksi államtitkárt
Kovács Pált nevezték ki a Paksi Atomerőmű kapacitásának fenntartásáért felelős államtitkárnak - írja az Index.
Két atomerőművet is építenének a lengyelek
Lengyelországban felvillantották a kormány atomerőmű-építési terveit, amelyek eredményeként két nukleáris erőművet húzhatnak fel. Kapacitásuk akár több mint négyszerese lehet Paksénak.
Paks II.: sorra visszadobják az orosz terveket
Hiába az alacsony vízszint, nem kell nukleáris balesettől tartani Pakson. Az új blokkok építése a finnországi testvérnél tapasztalható gondok miatt lassultak le, a magyar projektcég pedig rendre visszaküldi az oroszoktól érkező terveket, több hónapos csúszás várható itthon is - mondta el a Népszavának adott interjújában Fichtinger Gyula, az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) főigazgatója.
Tolódik a paksi szimulátor megújítása
Az atomerőmű szimulátorának megújítására kiírt tendert eredménytelennek nyilvánította az MVM Paksi Atomerőmű Zrt., mivel képtelenné vált a teljesítésre. Három orosz és egy spanyol cég tett ajánlatot.
Hatalmas blamázs a paksi atomprojekt "párjánál"
Kínos halasztásra kényszerült az a finn atomerőmű-építési projekt, amelyhez ugyanolyan reaktorokat szállít az orosz Roszatom, amilyeneket az új paksi erőműbe is be akarnak építeni. Az újabb finnországi gond az egész nukleáris iparra sötét árnyékot vet.