BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

atomenergia

12.
14.
10:34

Éppen akkor áll fejre Paks, amikor a legnagyobb szükség lenne rá

Múlt hét péntek óta csupán félgőzzel üzemel az egyetlen magyar atomerőmű, miután a négy reaktorblokkból kettőt is teljes egészében ki kellett venni a hálózatra termelés alól. Az egyik blokk két hónapja áll nagyjavítás alatt, a másik pedig, bár csak múlt péntek óta, de éppen aznap esett ki a termelésből, amikor ismét megdőlt az ország áramfogyasztási rekordja.

Szerző(k):
Szabó István M.
12.
09.
17:03

Katonai csapásra készül Izrael és az USA az iráni atomlétesítmények ellen

Az amerikai és az izraeli védelmi vezetők várhatóan csütörtökön hadgyakorlatokat terveznek meg, amelyekkel felkészülnek arra az eshetőségre, ha diplomáciai úton nem sikerül megállapodni Tehárannal az iráni atomprogram korlátozásairől. A két ország tehát felkészül arra, hogy az iráni nukleáris létesítményeket megsemmisítsék, ha a nemzetek vezetői ezt kérik - mondta egy magas rangú amerikai tisztviselő a Reutersnek.

Szerző(k):
Szabó Dániel