Ma három atomerőművet kapcsol le Németország
Az utolsó előtti szakaszába lép Németországban az atomerőművek kivezetése, hiszen december 31-én három atomerőművet is lekapcsolnak a hálózatról.
Ma három atomerőművet kapcsol le Németország
Az utolsó előtti szakaszába lép Németországban az atomerőművek kivezetése, hiszen december 31-én három atomerőművet is lekapcsolnak a hálózatról.
Hamarosan ismét találkozik Orbán és Putyin
Az országvezetői találkozót a mély barátság jegyében februárra időzítették.
Brüsszelben benyomják a "Stop - Végleg leáll" feliratú gombot az atomerőműveken
Belgium - ahol jelenleg mintegy 40 százalék a nukleáris energiatermelés részaránya az energiamixben - 2025-ig lekapcsolhatja az összes atomerőművi egységét. Erről már majdnem 20 éve egyszer már döntöttek, de most sem gondolják meg magukat - írta meg helyi lapértesülésre hivatkozva az MTI brüsszeli tudósítója.
Éppen akkor áll fejre Paks, amikor a legnagyobb szükség lenne rá
Múlt hét péntek óta csupán félgőzzel üzemel az egyetlen magyar atomerőmű, miután a négy reaktorblokkból kettőt is teljes egészében ki kellett venni a hálózatra termelés alól. Az egyik blokk két hónapja áll nagyjavítás alatt, a másik pedig, bár csak múlt péntek óta, de éppen aznap esett ki a termelésből, amikor ismét megdőlt az ország áramfogyasztási rekordja.
Katonai csapásra készül Izrael és az USA az iráni atomlétesítmények ellen
Az amerikai és az izraeli védelmi vezetők várhatóan csütörtökön hadgyakorlatokat terveznek meg, amelyekkel felkészülnek arra az eshetőségre, ha diplomáciai úton nem sikerül megállapodni Tehárannal az iráni atomprogram korlátozásairől. A két ország tehát felkészül arra, hogy az iráni nukleáris létesítményeket megsemmisítsék, ha a nemzetek vezetői ezt kérik - mondta egy magas rangú amerikai tisztviselő a Reutersnek.