Iránnak csak kisujjat nyújtottak, de máris leharapná az egész kezet
Az összes Irán elleni szankciót fel kell oldani az ország külügyi szóvivője szerint, mert a bécsi tárgyalások szerinte csak így lehetnek sikeresek - írta meg az MTI.
Iránnak csak kisujjat nyújtottak, de máris leharapná az egész kezet
Az összes Irán elleni szankciót fel kell oldani az ország külügyi szóvivője szerint, mert a bécsi tárgyalások szerinte csak így lehetnek sikeresek - írta meg az MTI.
Az iparágban inkább csak színészkedő amerikaiak nagyon beszállnának a lengyel atom-operettbe
Az amerikai Westinghouse nukleáris technológiai vállalat tíz lengyel céggel írt alá szándéknyikatozatot arról, hogy közösen vennének rész lengyelország atomenergi-álmának megvalósításában, azaz a szénalapú áramtermelés nukleáris alapúvá tételében. A cég renoméja katasztrofális, és mégis új kalandokra jelentkezik.
Brüsszel leszámol az energetikai tabuval, amit Orbán Viktor is elvár
Az Európai Bizottság meglépte azt, amire még pár hónapja sem sokan fogadtak: ideiglenesen zöldbesorolást kapott az atomenergia és a földgáz. A lépés az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodásról szóló, felhatalmazáson alapuló, taxonómiai kiegészítő éghajlat-politikai jogi aktust, amely a gázzal és az atomenergiával kapcsolatos bizonyos tevékenységekre terjed ki. Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Emmanuel Macron francia elnök is ezért lobbizott az elmúlt időszakban.
Szabó John: miért térnénk vissza azokhoz az eszközökhöz, amelyek a problémát előidézték?
Meglepő, ha az EU-ban egy fontos kérdés úgy kerül elő, ahogy az a zöldatom és a zöldgáz ügyével történt; de az méginkább, hogy máris megjelent az az értelmezés, hogy e lépés volna az olcsó energia záloga. Mi van az átcímkézési szándék mögött? Miért vannak máris késésben a lengyelek? Továbbra is ki kell-e világítani éjszaka a belga autópályát? Egyáltalán: gyógyírt hozhat-e a bajokra, ha a régi eszközöket és módszereket erőltetjük tovább? Erről szól a Napi.hu friss videós podcastja.
Földbe állították a német atomerőmű-flotta felét
Tegnap éjfélig lekapcsolták a német villamos energia hálózatról a még működő német atomerőmű arzenál felét. Az ország áramellátásának 2021-ben mintegy 12 százalékát biztosító és megtermelő hat atomerőműből hármat most, a maradékot jövő év végére kapcsolnak ki. Az új kormány erősen hiszi, hogy a poszt-merkeli korszak eddigi legnehezebb mutatványa sikerülni fog.