BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
header

atomenergia

08.
23.
18:06

Rekordárak ütik a korlátozott rezsicsökkentést, az atomerőművek szakítják be az európai áramellátást

Miután a szárazság miatt az európai atomerőművek hűtéséhez nincs elég víz a folyókban, a nukleáris energia kiesése az energiamixből csak felfelé hajtja az európai áramárakat. Mindez pedig csak fokozza az orosz gázellátás Gazprom általi visszafogásának, valamint a szélenergiás termelés kiesésének hatásait. A rezsicsökkentés kivezetése hamarosan még tovább növelheti a magyarok közüzemi számláit.

Szerző(k):
Szabó Dániel
08.
16.
19:28

Az a nyers púrhabszerű anyag több tonna olyan atomhulladék, amit valahogy ki kellene szedni a szivárgó tartályából

Fotót publikáltak az amerikai nukleáris hulladékkezelés egyik híres-hírhedt telephelyéről, Hanfordból, melynek apropója, hogy a plutónium kinyerésére szakosodott, állami felügyelet alatt álló üzemben az egyik tartályból ki akarnak szivattyúzni majdnem másfélmillió liternyi, erősen mérgező vegyszerekkel kevert nukleáris szennyet. A fotók egy hivatalos terepfelmérés során készültek, hasonló kisebb-nagyobb tartályból pedig van a helyszínen még 148.

Szerző(k):
Szabó István M.
08.
15.
15:16

Súlyos áramár-emelkedés jelent meg, a rezsicsökkentés nélküli számlák még magasabbak lehetnek

Az európai áramárak új rekordot döntöttek, mivel a földgáz tovább drágult. Egyre jobban mélyül az energiaválság, amely azzal fenyeget, hogy recesszióba taszítja az egész kontinenst. A problémát még összetettebbé teszi az, hogy a kontinens atomerőműveinek nagy részét le kellett állítani a forró és aszályos időjárás miatt. A rezsicsökkentés részleges megszüntetése miatt ez a magyar fogyasztóknak nagyon rossz hír, még tovább emelkedhetnek a villanyszámlák.

Szerző(k):
Szabó Dániel
08.
05.
11:53

Európa legnagyobb atomerőmű-flottája fejre állt

Annak ugyan nincs nagy hírértéke, hogy Franciaországban újraindítottak két reaktort, de ha hozzátesszük, hogy az újbóli hálózatra kapcsolásokkal is 50 százalék alatt maradt a francia atomarzenál termelési mérete, már más a kép. Ha pedig mindezt arra a helyzetre vetítjük, hogy miközben 400 euró felett is jár a piacon az egységnyi áram ára, és a francia rendszer jelentős mennyiségű áramimportra szorul a nukleáris kapacitások térdre esése miatt, máris eljutottunk a problémák közelébe. Paksnál is ugyanez a probléma fenyeget.

Szerző(k):
Szabó István M.