BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

ársapka

10.
30.
10:59

Szerbia üzemanyagellátása Magyarországtól függ, mégis kockáztat Belgrád

A szerb kereskedelmi minisztérium már korábban korlátozta az üzemanyagok és más olajtermékek árát, hogy enyhítse a globális válság következményeit. Az említett jogszabály érvényessége hétfőn lejár, és mint a Novosti értesülése szerint várható, hogy a kormány döntést hoz annak meghosszabbításáról. Viszont a szerb olajellátás Magyarországtól függ, amelyet elérnek az uniós szankciók, és gond lehet az exporttal.

Szerző(k):
Szabó Dániel
10.
28.
10:35

Egri Gábor: a benzinkutak még mindig reménykednek, hogy ennek a rémálomnak egyszer vége lesz

Ha valaki tavaly azt mondta volna, hogy Magyarországon több mint egy éven keresztül maximálni lehet az üzemanyagok kiskereskedelmi árát, ráadásul több száz forinttal olcsóbban mint amennyit piaci körülmények között kellene értük fizetni, bizonyára bizonyára kevesen hittek volna neki. Pedig ez történt és bár - a Molon kívüli - nagykereskedők kivonultak az országból, a tömeges benzinkútcsőd elmaradt. Ennek okairól beszélgettünk a Napi.hu videós podcastjában Egri Gáborral, a Független Benzinkutak Szövetségének elnökével.

Szerző(k):
Szász Péter