Mélyponton a forint és a magyar gazdaság – új podcast az Economxon!
Miért lenne rossz a forintnak Donald Trump győzelme? Miért törékeny ennyire az egyensúly? – Bázispont címmel új gazdasági-pénzügyi-tőkepiaci műsort indított az Economx.
Mélyponton a forint és a magyar gazdaság – új podcast az Economxon!
Miért lenne rossz a forintnak Donald Trump győzelme? Miért törékeny ennyire az egyensúly? – Bázispont címmel új gazdasági-pénzügyi-tőkepiaci műsort indított az Economx.
Nincs vége a lejtmenetnek, nagy bajban a forint
Vegyesen zárta keddi napot a hazai fizetőeszköz árfolyama a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Itt az újabb forintmélypont: 405 felett járt a jegyzés
11:45
Keserves időszak vár az euróra, ha Trump lesz a befutó
Osztottak szoroztak az elemzők, és már most lehet sejteni, hogy mi lesz a dollárral, az euróval, a bitcoinnal és a részvényekkel, ha a demokrata vagy a republikánus jelölt nyer a november 5-i amerikai elnökválasztáson.
Nagy a baj, ez a külföldi rendeléseinket is érinti
Rég látott lejtmenetben van a forint: az euróval szemben utoljára 2022 decemberében, míg a dollárral szemben 2023 októberében volt utoljára ilyen gyenge a fizetőeszközünk. Ebben jelentős szerepe van a geopolitikai helyzet romlásának. Szombaton érkezett a hír, hogy Izrael válaszcsapást mért Iránra, a geopolitikai eszkalációt pedig hétfőn szinte biztos érezni fogjuk a forint árfolyamában. A szakértők szerint az sem kizárt, hogy hamarosan 410 forintba kerüljön egy euró, ami a külföldi rendeléseinket is megdrágítja.